Szkatułka wspomnień

szkatulka1

Szkatułka dla Świadków

Szkatułka to nasz specjalny prezent, w którym spróbowaliśmy połączyć naszą pasję do rękodzieła z rocznicową pamiątką. Pierwsza rocznica ślubu jest szczególnie ekscytującym momentem w życiu każdej pary, kiedy to uświadamiamy sobie :”Jak to tak? Tak szybko minął nam już wspólny rok?”. Jest co świętować 🙂 Chcieliśmy, aby nasi Świadkowie mogli myślami powracać jak najczęściej do tej euforii, którą przeżywali w dniu swojego ślubu.

W prezencie dla naszych Świadków połączyliśmy siły: ja pasjonatka mydła, mój Mąż pasjonat pracy z metalem. Oboje – pasjonaci niepowtarzalnych rzeczy. I tak oto w naszym warsztacie Mąż wykonał z profili stalowych szkatułkę. Natomiast dla połączenia metalowych elementów, spawał je metodą TIG. Dla uzyskania efektu surowej stali całą konstrukcję oszlifował, aby ładnie się prezentowała.

Design zawsze idzie w parze z funkcjonalnością, dlatego śruby mocujące rewers są zarazem stopkami, zaś sklejkowe okładki są jednocześnie integralną częścią konstrukcji metalowych ramek. Stalowe wnętrze zostało zabezpieczone czarnym matowym lakierem, natomiast całość warstwą lakieru bezbarwnego.

Wymiary szkatułki przemyśleliśmy pod kątem różnych zastosowań. Szkatułka początkowo będzie nietuzinkową oprawą dla mydeł. Rozmiar wnętrza spokojnie pozwala pomieści 6 pełnowymiarowych kostek oraz zdjęcia w jednym z popularnych formatów 13 x 18 cm. Gdy mydełka zostaną już spożytkowane, szkatułka wciąż może być pełna pamiątek – już nie tylko mydlanych.

Chwilę mi to zajęło zanim zdecydowałam jakie mydełka oddelegować do tak ważnej roli jak cieszenie ludzi. Wybrałam dwa ziołowe pobudzacze w formie Mydła Rozmarynowego oraz Szałwiowego. Dodatkowo dołożyłam mydełka w kolorze kojarzącym się z miłością: Mydło Glinka Czerwona i Mydło Paczulowe. Mydło w kolorze przykuwającym oczy, które od razu ma pokazać kto jest najbardziej wyjątkowymi osobami w tym dniu, wybrałam Mydło Cytrynowe. Świeże, nie za słodkie, w sam raz do wspólnej kąpieli.

Mamy nadzieję, że Alicja i Rafał będą często wracać do szkatułki wspomnień…

szkatulka_2
szkatulka_1
×
Product added to cart

Brak produktów w koszyku.